Освен стандартните награди, Клуб „Стендов моделизъм България“ е подготвил и специални награди:
- Най-добър модел на техника или фигура под български флаг;
- Най-добър модел на техника или фигура под флага на балканските държави (без България);
- Най-добър модел на изложбата.
Моделистите от град Скопие, Македония ще присъдят специална награда за най- добър модел на самолет от Луфтвафе, в памет на техен колега и приятел.
Организаторите са предвидили и импровизиран кръжок за най-малките.
Класиране:
Купа "The best of the show"
I. Časlav Mijušković с RF-4E Phantom II на Hasegawa
Купа "Най-добър модел на въоръжение в Балканския регион"
I. Игор Цветкович с МиГ-29 на GreatWall Hobby
Купа "Най-добър модел на въоръжение в България"
I. Петко Карамитев (pkaramitev) с Илюшин Ил-18 на Estern Express
Купа "Техника произведена в Япония и/или под японски флаг"
I. Ioannis Giavasis с Ki-44 Tojo на Hasegawa
Раздел „Напреднали”:
C01-1: Хеликоптери:
I. Веселин Найденов (Vesselin) с Mil Mi 24 на Zvezda;
II. Методи Методиев (EmperoR) с Mi-24 A на Zvezda;
III. Игор Цветкович с Камов Ка-28ПЛ на Hobby Boss;
C01: Витлови самолети и хеликоптери 1/72 и 1/144:
І. Людмил Попов с M.S.-406 на Hobby Boss;
I. Христо Иванов с ALBATROS D.Va на Eduard;
I. Красен Георгиев с Arado 66 на RS Models;
II. Велизар Великов (Vels) с Messerschmitt Bf-109 G-10 Regensburg Production на Fine Molds;
III. Ioannis Stathakos с Kawasaki Ki-45 Toryu/Nick на Hasegawa;
III. Александър Ненов (LZ-BTA) с Яковлев Як-3 на Zvezda;
III. Дарко Младенович с Focke-Wulf Fw-190D-9 на Academy;
C02: Реактивни самолети 1/72 и 1/144:
I. Dimitrios Kakogiannakos с Saab J35Oe Mk.II Draken на Revell;
II. Веселин Найденов (Vesselin) с Prowler на Hasegawa;
III. Dragan Cvetic с MiG-29 9-13 на ICM;
III. Иван Милойевич с Yakovlev Yak-28R на Amodel;
C03-1: Витлови самолети 1/32:
I. Ioannis Giavasis с Ki-44 Tojo на Hasegawa;
I. Димитър Никитов с Spitfire Mk.IX C на Tamiya;
III. Митко Митков с Dewoitine D.520 'Black and White Crosses' на Azur;
III. Nenad Blagojevic с МиГ-3 на Trumpeter;
C03: Витлови самолети и хеликоптери 1/48, 1/35, 1/32, 1/24:
I. Александър Крантев (Ssasho0) с Army type Otsu 1 ;
II. Paolo Colaiacomo с FW-190D9 ;
II. Časlav Mijušković с Messerschmitt Bf-110C на Eduard;
III. Zackarias Zacharegkas с Bf-110d на Fujimi;
III. Дарко Младенович с Polikarpov I-16 Type 10 на Eduard;
C04: Реактивни самолети 1/48, 1/35, 1/32, 1/24:
I. Časlav Mijušković с RF-4E Phantom II на Hasegawa;
I. Ioannis Giavasis с F11F-1 Tiger ;
II. Веселин Пенев (McVess) с Thunderbirds F-100D на Trumpeter;
III. Симеон Иванов (simo) с Mitsubishi J8M1 "Shusui" на Fine Molds;
III. Андрей Костов (berkut47) с A-10A "JAWS" на Italeri;
C05: Пътнически самолети – всички мащаби:
I. Петко Карамитев (pkaramitev) с Илюшин Ил-18 на Estern Express;
II. Димитър Янчев с Туполев Ту-154 на Zvezda;
C06: Колесни военни машини 1/72, 1/76:
I. Светослав Цанков (Academica) с ОТРК 9К72 Елбрус (SCUD-B) ;
II. Красен Георгиев с AMD 35 Radio на RPM;
III. Борислав Асенов с SS-25 Topol на Zvezda;
III. сем. Стойневи с МАСК Bulldog на RPM;
C07: Верижни военни машини 1/72, 1/76:
I. Светослав Цанков (Academica) с Challenger I на Revell;
II. Красен Георгиев с A39 Tortoise ;
II. Борислав Асенов с TOS-1A Rocket Launchers ;
III. Светослав Цанков (Academica) с ИСУ-152 на Zvezda.
C08: Колесни военни машини 1/48, 1/35:
I. Веселин Пенев (McVess) с RG-31 MRAP на Kinetic;
II. Panagiotis Fanaropoulos с JGSDF Komantsu LAV на Tamiya;
III. Ivan Momcilovic с БТР-60ПУ на Trumpeter;
C09: Верижни военни машини 1/48, 1/35:
I. Ivan Momcilovic с Tiran 5 на Tamiya;
I. Теменужка Антонова с D7N with winch на Miniart;
II. Ivan Momcilovic с Shot Kal Gimel на AFV Club;
II. Пано Троплев (masklin) с 2С3 Акация на Trumpeter;
III. Dragan Cvetic с M-84 на Zvezda;
III. Димитър Никитов с T-62M на Trumpeter;
C10: Диорами с военни машини и/или авиация 1/72, 1/144:
I. Христо Иванов с JAGDSTAFFEL 5 на Eduard;
II. Захари Захариев с 3-та Авиобаза Граф Игнатиево ;
III. Sotiris Malikiosis с BRITISH NAPOLEONIC .
C11: Диорами с военни машини и/или авиация 1/35, 1/48:
I. Paolo Parisi с Hotel Bellavista ;
I. Александър Йосифов (alexthegreat) с Opel Blitz на Italeri;
II. Ivan Momcilovic с Cronwell на Tamiya;
III. George Koutsoukos с House Ruin ;
C12: Фигури с височина до 60 mm:
I. Paolo Parisi с Balestriere saraceno ;
I. Giovanni Cazzorla с Alessandro ;
II. Charalampos Thangopoulos с "Jakow" Cow 2014 на GastArt;
III. Sotiris Malikiosis с Radagast ;
III. Александър Йосифов (alexthegreat) с Последния самурай на Пелелиу ;
C13: Фигури с височина над 60 mm., Бюстове:
I. Paolo Parisi с È la tua ora
I. Giovanni Cazzorla с Alessandro al Granico Primavera del 334 a.C. на Pegaso
II. Charalampos Thangopoulos с Amompharetus, 479BC на Athens Miniatures
III. Nenad Blagojevic с oddball sgt.
C14: Автомобили, Камиони, Мотоциклети
I. Веселин Найденов (Vesselin) с Scania R620 на Italeri
I. Александър Крантев (Ssasho0) с Ferrari 250 GTO на Fujimi
I. Дамяна Петкова с Saab 9-5 Sport Combi
II. Методи Методиев (EmperoR) с Nissan 240 ZG Fairlady на Fujimi
III. Илиян Начев с Suzuki Hayabusa на Tamiya
C15-1: Подводници
I. Игор Цветкович с Typ 7 на MirageHobby
II. Веселин Найденов (Vesselin) с Seehund на ICM
III. Dimitrios Kakogiannakos с USS Seawolf (SSN-21) на Hobby Boss
C15: Кораби с платна, Кораби с двигатели
I. Марио Андонов (Galactika87) с USS Yorktown CV-10 на Trumpeter
II. Bojan Jankovski с IJN battleship Yamato на Tamiya
III. Bojan Jankovski с IJN light cruser Noshiro на Hasegawa
C16: Фантастика, Космос
I. Тодор Дойчев (terminashka) с AT ST на Bandai
II. Димитър Дряновски с Colonial One
III. Sotiris Malikiosis с HOBBIT - ESCAPE FROM THE GOBLIN TOWN
C17: ЖП модел
II. Sotiris Malikiosis с BR-52 на Trumpeter
C18: ЖП макет (диорама)
I. Sotiris Malikiosis с wild west на Italeri
C20: Самостоятелни проекти
I. Людмил Кисьов с КрАЗ-255
Раздел „Начинаещи”
B1: Самолети 1/72, 1/100, 1/144
I. Виктория Пенева с Як-3 на Zvezda
I. Радомир Мирославов Стойнев с МиГ-3 на Hobby Boss
II. Деница Георгиева с P-47D Thunderbolt на Hobby Boss
II. Деница Воденичарска с Messershmitt BF109 E на Revell
III. Kavvada Lidia с P-26A Peashooter на Revell
III. Apostolos Malikiosis с V-22 Osprey на Italeri
B2: Самолети 1/48, 1/32, 1/24
I. Kavvada Lidia с A6M2 Zero на Tamiya
B3: Военни машини 1/72, 1/76
I. Йоан Зарков с BT-5 на Zvezda
B4: Военни машини 1/35, 1/48
I. Самуил Станоев с M103A1 Heavy Tank на Dragon
II. Емил Семерджиев с БТР-70 на Zvezda
B6: Кораби
I. Apostolos Malikiosis с K-3 на Zvezda
II. Apostolos Thangopoulos с O.R.P. "Orzel" на MirageHobby
B7: Автомобили
I. Радомир Мирославов Стойнев с Citroen DS 19 на Heller
B8: Фигури
I. Apostolos Malikiosis с Obi Wan Kenoby
II. Elena Thangopoulou с Victorian Lady 1860
- Етикети: Хоби